Hakkımızda

izofer farrier team

14 senedir profesyonel olarak nalbantlık mesleği ile uğraşan Ferhat Akbenli, çıraklık dönemini Türkiye’nin en iyi ustası olan İzzet Akbenli ile tamamlayıp geçen süreçte yurtdışından gelen nalbantlar ve veterinerler ile koordinasyonlu olarak kendisini geliştirmiştir.

Kısa Başarı Hikayesi 

2008 yılında Türkiye’de ilk defa   Hollanda’da  düzelenen Euro Skills Organizasyonu’nda Türkiye’yi başarı ile temsil etti. 2010 yılında Turkey Skills Organizasyonu’nda  Türk Binicilik tarihinde bir ilk olan Türkiye’nin ilk Ulusal Nalbantlık yarışmasını düzenleyerek Baş Hakemlik yaptı. 2010 yılında Portekiz Lizbon’da Euro Skills Organizasyonu’nda Türkiye’den ilk ve tek olarak yarışma hakemliğini yaptı.

Türkiye’deki  Uluslararası Diplomaya Sahip İlk ve Tek Nalbant!

2013 yılında Amerika Oklahoma’ya giderek  “Oklahama Horse Shoeing School”u yüksek başarı ile bitirerek Türkiye’deki  Uluslararası diplomaya sahip ilk ve tek nalbant oldu. 2013 yılında yapılan anlaşma ile Türkiye Binicilik Federasyonu’nun Ulusal ve Uluslararası yarışmalarında, resmi nalbantlık görevini yürütmeye devam etmektedir.

Kurucusu Olduğu Şirket: İzofer 

2008 yılında kurmuş olduğu şirket İzofer ile Ulusal ve Uluslararası arenada  dünyadaki yenilikleri takip ederek eğitim, bilgi ve malzemeleri temin ederek güncel kalmayı başarmıştır.


4 yıldır yurtdışında da nal çakım hizmeti vermektedir. Azerbaycan Milli Takım atlarının nal çakımını yapmaktadır.

Gençleri İşe Alıp Profesyonel Eleman Yetiştiriyoruz

İzofer, Türkiye genelinde  nalbantlık mesleğinin unutulmaması ve gelişmesi için seminerler düzenleyerek gençlerin yolunu açıyor, işe alıyor ve piyasaya profesyonel elemanlar yetiştiriyor.

izofer farrier team

izofer farrier team

izofer farrier team

izofer farrier team